مخازن حمل

مخازن حمل

مخزن کرایوژنیک حمل از دو مخزن تشکیل شده است که مخزن اصلی درون یک پوسته خارجی قرار می گیردو حد فاصل این دو مخزن ، از مواد عایق مانند پرلیت و یا عایق املای تشکیل شده است .
مخزن درونی، لوله های درونی مخزن ، از جنس استنلس استیل می باشد که این امر در کنار تست های زیادی که بر روی مخزن انجام می گیرد موجب تضمین مرغوبیت و کیفیت مایعات گازی می باشد که خود عامل مهمی در بالا نگه داشتن خلوص گازهاست.

این مخازن با استفاده از تکنیک های پیشرفته و فناوری روز دنیا که تحت سیستم کنترل کیفیت می باشد، ساخته می شود.چنانچه نیازمند دریافت مشاوره فنی خرید و اخذ قیمت این محصول می باشید می توانید با همکاران ما به شماره ثابت 79261000-021 و یا شماره همراه 09105929219 – 09934962047 تماس حاصل فرمایید.

آیتم های متعدد در طراحی و ساخت این مخازن را جزو تجهیزات پیشرفته در سطح دنیا قرار داده است. مخازن کرایوژنیک در صنایع مختلف کاربرد های زیادی دارند و در صورتی که اقدام به خرید دی اکسید کربن مایع ، خرید ارگون مایع و یا سایر مایعات صنعتی کرده باشید برای حمل این مایعات مثل اکسیژن مایع، نیتروژن مایع، آرگون مایع و مایع co2 مورد استفاده قرار می گیرد. مخازن مورد استفاده در مجموعه های صنعتی معمولا با ظرفیت های 10 تن و 20 تن و فشار کاری 2.5 تا 12 بار می باشد.

این مخازن به دو صورت سمی تریلر و ایزو تانک می باشند.
-سمی تریلر:این مخازن بر روی شاسی حمل به صورت افقی قرار می گیرد و با استفاده از اسب کشنده جا به جا می گردد.

-ایزو تانک:این مخازن بر روی یک شاسی آهنی به صورت افقی  قرار می گیرد و می توان آن را با بر روی تریلر و کامیون به صورت موقت قرار داد.از مزایای این نوع مخزن قابلیت حمل و استقرار در یک محیط کوچک تر نسبت به سمی تریلر است،قیمت کمتر این مخازن با نمونه مشابه سمی تریلر از مزایای دیگر این نوع مخزن می باشد.

مخزن حمل مایعات

مخازن حمل با کیفیت باید روزانه کمتر از 1%  پرت داشته باشند.به دلیل اینکه این مخازن برای حمل مایع استفاده می شوند و عموما بدون وقفه در حال کار کردن هستند و مداوم در جاده ها با انواع ضربه ها و شرایط غیر طبیعی مواجه هستندباید با کیفیت بالایی ساخته شوند.
کیفیت جوشکاری -تست های مختلف غیر مخرب و انتخاب نوع و ضخامت متریال در این مخازن از جایگاه ویژه ای بر خوردار می باشد.

مخازن کرایوژنیک به دلیل قیمت،پیچیدگی های خاص و غیر قابل دسترس بودن مخزن داخلی(استنلس استیل) حساسیت های بالایی در زمان خرید دارند. دو مورد از مهم ترین مواردی که باید در زمان خرید مخزن کرایوژنیک (اکسیژن مایع -نیتروژن مایع -آرگون مایع )به آن توجه کرد را به طور خلاصه بیان می نماییم.

آیا خرید مخزن دست دوم  توصیه می شود؟

در خرید مخازن کرایوژنیک دست دوم ابتدا باید به چند نکته توجه کرد اول اینکه مدل های موجود در بازار از نمونه های مستعمل روسیه و ترکیه و اروپا هستند.این مخازن گاها نیمی از عمر کارکرد خود را طی کرده اند و بعد به ایران منتقل شده اند و یا از مخازنی هستند که در ایران کارکرده و به دلیل معیوب بودن به فروش می رسند.به دلیل پایین بودن عمر کارکرد این مخازن نسبت به مدل نو استفاده از این تجهیز توصیه نمی شود.

چرا مخزن دست دوم میتواند مشکل ساز باشد؟

مخازن کرایوژنیک دو جداره هستند و به این دلیل  امکان تست های غیر مخرب(UT-RT-PT) بر روی آنها امکان پذیر نیست پس نمیتوان از وضعیت مخزن داخلی به درستی آگاه شد.در مواردی که مخزن با انجام تست فشار به فروش می رسد می تواند در مخزن داخلی ترک وجود داشته باشد و بعد از چند سیکل یا چند ماه کارکرد این ترک رشد کرده و خلا بین دوجداره را از بین ببرد.در این شرایط مخزن با یک مخزن تک جداره تفاوتی ندارد.

آیا خرید دست دوم مقرون به صرفه است؟

با توجه به موارد گفته شده در بالا اگر مخزن نیاز به تعمیرات داشته باشد و عیب در مخزن داخلی باشدباید مخزن کاملااز هم جدا شود تا رفع عیب انجام گیرد و این پروسه مشابه مراحل ساخت یک مخزن نو می باشد که بسیار پرهزینه می باشد.
برای براورد دقیق در این زمینه باید عمر مخزن(40 سال )را کاملا با قیمت نو آن مقایسه کرد.

زمهریر، پیشرو در فناوری

انتخاب مخزن حمل

در انتخاب مخازن حمل کرایوژنیک حتما باید نکات مهم زیر در نظر گرفته شود.
-طرح توسعه مجموعه:به دلیل عمر 40 ساله مخازن کرایوژنیک بهتر است که حداقل طرح توسعه  تا 5 سال آینده در نظر گرفته شود.
-با توجه به نوع استفاده باید مخزن سمی تریلر و یا ایزوتانک انتخاب گردد.
-برای مجموعه هایی که جابجایی روزانه اهمیت ویژه ی دارید نمونه ایزوتانک مناسب تر می باشد.زیرا در صورت خراب و یا پنچری ماشین مخزن را می توان با ماشین حمل دیگری جابجا نمود.
-از سمی تریلر در مواردی که تناژ بالای مایع کرایوژنیک در حال حرکت مهم باشد بیشتر استفاده می گردد،دلیل آن محدودیت وزن کلی ماشین +مایع می باشد.

چرا مخزن کرایوژنیک ایرانی؟

_

قیمت

قیمت مخازن کرایوژنیک شرکت زمهریر به دلیل ساخت به صورت خط تولید قابل رقابت با نمونه شرکت های ترکیه،هند،… و حتی اروپایی می باشد.

کیفیت

واحد طراحی و واحد کنترل کیفیت با دانش فنی روز اروپا  در کنار تیم ساخت بسیار قوی این شرکت با تجربه ساخت بیش از 50 مخزن کرایوژنیک تضمین کننده کیفیت این مخازن می باشند.
نامه های حسن انجام کار نمونه ای گویا از کیفیت محصول ما می باشد.
این شرکت توانایی تولید مخازن کرایوژنیک بر اساس استاندارد های اروپا
EN13458(مخازن ایستاده)
EN13530(مخزن حمل)
و همچنین استاندارد آمریکا دارا است.

خدمات

این شرکت از زمان عقد قرار داد با استفاده از جلسات فنی کلیه نیاز های مشتری اعم از موقعیت،شرایط نصب،شرایط کارکرد،ابزار دقیق و …را مورد بررسی قرار می دهد تا مخزن یا مخازن به صورت یکسان در فرایند قرار گیرند.این همراهی در زمان فنداسیون ریزی،نصب ،راه اندازی ،اجرای پایپینگ و …ادامه دارد.
24 ماه گارانتی و 120 ماه خدمات پس از فروش شاهد این موضوع می باشد.

فاینال بوک

مدارک فنی از ابتدا پروژه به صورت کاملا استاندارددر فاینال بوک قرار می گیرد تا در صورت نیاز مرجع کاملی از کلیه فعالیت های پروژه باشد. شایان ذکر است که تمامی مراحل اعم از دفترچه طراحی، اطلاعات فنی و فاینال بوک این شرکت مورد تایید یکی از پنج برند برتر مخزن ساز دنیا می باشد.

سایزهای استاندارد مخازن حمل کرایوژنیک

_

3تن

مخازن  ایزو تانک کرایوژنیک
(کانتینر کرایوژنیک)
با ظرفیت(3 تن)
مخازن با فشار 18 بار

برای گاز های :
اکسیژن مایع
نیتروژن مایع
آرگون مایع
CO2 مایع

12تن

مخازن  ایزو تانک کرایوژنیک
(کانتینر کرایوژنیک)
با ظرفیت(12 تن)
مخازن با فشار 12 بار

برای گاز های :
اکسیژن مایع
نیتروژن مایع
آرگون مایع
CO2 مایع

20تن

مخازن  ایزو تانک کرایوژنیک
(کانتینر کرایوژنیک)
با ظرفیت(20 تن)
مخازن با فشار 12 بار

برای گاز های :
اکسیژن مایع
نیتروژن مایع
آرگون مایع
CO2 مایع

20تن

مخازن سمی تریلر کرایوژنیک
(حمل کرایوژنیک)
با ظرفیت(20 تن)
مخازن با فشار 10 بار

برای گاز های :
اکسیژن مایع
نیتروژن مایع
آرگون مایع
CO2 مایع

لازم به ذکر است مخازن در برخی سایز ها به صورت آماده و قابل تحویل می باشد و زمان ساخت موارد سفارشی حدود 3 تا 4 ماه می باشد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما